Şirin mi şirin kızlara örgü etekler

Birçok yöre de olduğu gibi çocuk doğmadan önce her renkten birer tane patik örülmektedir. Bebeklerin giyeceği ilk örgü büyük annelerin ve büyük babaannelerin ördüğü patikler olmaktadır. Ardından bebekler doğduktan sonra güzel ve yumuşacık iplerden renk renk desen desen pantolonlar, etekler, hırkalar, yelekler, şapkalar ve kazaklar örerek büyük anneler ve büyük babaanneler bebeklerin kıyafet dolaplarını doldurmaktadırlar. Kız çocuğu örgü etek modelleri konusun da genellikle kararsız kaldıklarından dolayı her çeşitten bir tane örmektedirler. Kız çocuğu örgü etek modelleri arasında en çok kloş, volanlı ve düz etek çeşitleri tercih edilmektedir. Duruşları nedeni ile güzel görünen bu etekler kız çocuklarına ayrı bir sevimlilik ve şirinlik katmaktadır. Özellikle kırmızı, turuncu ve pembe renklerin yoğunlukta olduğu ipler kullanılmaktadır. Kız çocuğu rengârenk şeyleri sevdiğinden dolayı örgü üzerine çeşitli boncuklar işlenmekte ve ya kurdeleler eklenerek hoş bir görünüm sağlanmaktadır.

Kız Çocuğu Örgü Etekler

Dönemin kız çocuğu modasını ortaya koyan kız çocuğu örgü etek modelleri ile anneler kızlarının şık giyinmesini sağlamaktadır. Hazır olarak da örülmüş olan birçok örgü etek tuhafiye dükkânların da satılmaktadır. Yeni nesil genç kızları pek fazla örgü örmediklerinden dolayı örülmüş olan hazır ürünleri tercih etmektedirler. Eski kadınların elleri ile ördükleri her türlü etek, pantolon ve daha bir sürü kıyafet hiçbir hazır giyimin yerini tutmamaktadır.

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Sitemizde bulunan herhangi bir içeriğin telif hakkına sahip olduğunuzu veya bu içeriğin yasalara aykırı olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.