Çocuklar için örgü kazak modelleri

Çocuk örgü kazak modelleri önceleri çok fazla anneler tarafından tercih edilen giysiler arasında yer alıyordu. Ancak son yıllarda tekrardan modaya çıkarak kış aylarında sıcacık ve estetik görüntü sağlayan Selanik örgü tekniği ile örülmüş kazaklar anında dikkat çekmektedir. Örgü tekniklerini birleştirerek ortaya dilediğiniz gibi bir şıklık çıkartabilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuk kazaklarında kullanılan pirinç örgü, Tunus örgü en fazla tercih edilen teknikler arasındadır. İster tek renkli, ister birkaç renk karışımı ile nostalji yaşayarak çocukların üzerinde farklılıklar yaratabilirsiniz. Üstelik örgü en basit ve dinlendirici el işlerinden olduğu için herkes rahatlıkla örebilir. Boğazlı, balıkçı, fırfırlı, balıksırtı çocuk örgü kazak modelleri örerek harika görüntüler elde edebilirsiniz. Kız çocukları için çiçek motifler örerek üzerine monte edilebilir. Bunun yanı sıra kız çocuklarında binlerce çeşit çıkartarak harika süslemeler meydana gelebilir. Değişik kalın ipler ile örülen düz örgü modelli kazak ve hırkaların kol ağızlarına lastik örgü tekniği sayesinde sonbahar aylarında dışarı çıkarken çocukların giymesi için oldukça şık durmaktadır.

Örgü Çocuk Kazak Modelleri

Çocuk örgü kazak modellerinden genellikle yelek, bolero gibi olanların üzerinde kendi ipinden süslemeler mevcuttur. Tunus örgü yani sepet örgü modeli tek şişle örüldüğü için hem oldukça kolay, hem de çok şık durmaktadır. Çocukların kazaklarında yer alan ve vazgeçilmezler arasında bulunan bu teknik üzerine yuvarlak top şeklinde süslemeler adeta içinizi ısıtacaktır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. kamile dedi ki:

    örgü kazak modellerini çok beğendim teşekkür ederim

  2. çocuklar için örgü kazak modelleri dedi ki:

    çocuklar için örgü kazak modelleri arasından beğendiklerim var sağolun

  3. çocuklar için örgü kazak modelleri dedi ki:

    teşekkürler admin Çocuklar için örgü kazak modellerini ç.ok beğendim

Yorum Yaz

Sitemizde bulunan herhangi bir içeriğin telif hakkına sahip olduğunuzu veya bu içeriğin yasalara aykırı olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.