Renkli Payetli Elbiseler

Havaların ısınmasıyla birlikte davetler, kutlamalar, düğünler gibi organizasyonlar da artmaktadır. Dolayısıyla özellikle kadınlarda da ne giyeceğim endişesi başlamıştır. Gösterişli ve birbirinden şık modeller arasında özellikle dikkat çeken, yeni sezona damgasını vuran payeti elbise modelleri oldukça yoğun bir talep görmektedir. Bu kadar çok dikkat çeken bu elbiseler, gidilen bir organizasyonda birçok kadının tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu elbiselerde payet işlemeler elbisenin daha gösterişli olmasını sağlamaktadır. Birçok renkte ve desende, kısa etek boyuna veya uzun etek boyuna sahip birçok modeli bulunmaktadır. Tül ya da organze kumaşların tercih edildiği bu elbiselerde bazen elbisenin tamamında, bazen sadece üst kısmında, bazen de sadece etek kısmında bu işlemeler kullanılmaktadır. Elbisenin üzerine ara ara işlenen bu işlemeler, elbisenin daha zengin durmasını sağlamakta ve giyen kişiye bir ışıltı vermektedir. Payet denilen bu pullar her ne kadar daha çok gece kıyafetlerinde kullanılsa da, günlük kıyafetlerde de yer yer kullanıldığı görülmektedir. Özellikle bluzlarda bu işlemelerin kullanılması şık ve sadeliği buluşturan bir nitelik oluşturmuştur. Etekler, kotlar ve gömleklerde de kullanılması günlük kıyafetlere de zenginlik katmıştır.

Pullu Payetli Elbise Modelleri

Payet işlemesi her renkte kullanılıyor olsa da özellikle siyah, beyaz, sarı, kırmızı, mor, mavi gibi renklerde olan modelleri vitrinlerde daha çok görebilmek mümkündür. Bu vitrinlerde abiye modellerinin yanında günlük kıyafetlerde de sıkça payet işlemesi kullanıldığı görülmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Sitemizde bulunan herhangi bir içeriğin telif hakkına sahip olduğunuzu veya bu içeriğin yasalara aykırı olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.