Yeni Örgü Bayan Yelekleri

Bütün kadınlar çok eski zamanlardan beri el işi yapmaktan keyif almaktadırlar. Çok küçük yaşlardan itibaren büyüklerinden el örgüsüyle iş yapmayı öğrenmeye başlayan bayanlar, havlu kenarları, masa örtüleri, lif bezi, yelek, hırka, kazak gibi eşyaların yapımına başlamaktadırlar. Birbirlerine yeni buldukları örnekleri göstererek ellerindeki modelleri yaygınlaştıranlar olduğu gibi yaptığı modelin sadece kendisinde olmasını isteyip kimseye örnek vermeyen bayanlar da bulunmaktadır. Özellikle çocuğu olan bayanlar için yelek örmek çok keyifli bir iş halini almaktadır. İster kendi çocuğu için olsun, ister çok sevdiği birinin çocuğuna olsun yeni doğan bir çocuğa elle yapılan yelek gibisi yoktur. Her ne kadar son zamanlarda birçok yeni anne baba “ne gerek var çarşıda pazarda birçok çeşidi var, niye uğraşıyorsun” dese de elle yapılan örgünün değeri daha fazladır. Üstelik makine yapımı yeleklerden daha dayanıklı ve kaliteli olmaktadır. Sadece çocuklar için değil son zamanlarda çeşitlilik kazanarak her yaşta bayanın kullanabileceği örgü yelek örnekleri moda sayfalarında yerlerini almıştır. Günlük hayatta birçok kişinin tercih ettiği bu kıyafetler içerisinde modern çizgilere sahip modeller de bulunmaktadır.

Örgü Bayan Yelek Modelleri

Bebekler için örülenler genellikle sıcak tutacak, alerji yapmayacak, tahrişi önleyebilmesi için daha yumuşak ve pamuklu iplerden örülen nitelikte ve ponponlu, şekilli, rengarenk olurken; her yaşta bayana hitap edenler arasında bele kadar olan bolero tarzı ya da dize kadar olan modellerde yelekler mevcuttur.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Sitemizde bulunan herhangi bir içeriğin telif hakkına sahip olduğunuzu veya bu içeriğin yasalara aykırı olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.